Lublin co warto zobaczyć

Lublin to wspaniałe Miasto na turystyczny wypad zarówno indywidualnie jak i towarzysko z przyjaciółmi oraz rodziną. To niezapomniane liczne atrakcje, niezwykle dobra organizacja turystyczna, dogodne dojazdy i wiele ciekawych atrakcji które uprzyjemnią pobyt w Lublinie. Wiele osób które pierwszy raz przybywają do Lublina zastanawiają się co warto zobaczyć w Lublinie, jakie atrakcje posiada Lublin i jak korzystnie do nich dojechać.

Co zatem warto zobaczyć w Lublinie:

MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

Położone w dolinie rzeki Czechówki to jedno z największych skansenów jaki znajdziecie w Polsce. Duża troska o dziedzictwo regionu muzeum od wielu lat gromadzi wartościowe wszelkie przedmioty związane z kulturą i codziennym życiem na Lubelszczyźnie. Dotyczy to codziennego życia dworów, wsi Lubelskiej, zwyczaje kulturowe, obrzęd i ceremoniały, a także tradycji codziennego życia każdego obywatela. Odwiedzając muzeum można przenieść się żywcem w czasie, być na miejscu i zobaczyć na żywo jak czas zatrzymał się w tym miejscu, do waszej dyspozycji będą:

Zakład fryzjerski, sklep żelazny, kuchnia żydowska, trafiki, piwiarnia domu burmistrza. Warsztaty kołodzieja, szewca i cholewkarza. Rzymskokatolicki zespół sakralny.

Zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej

STARE MIASTO

Najstarsze historycznie część Lublina, to na starym mieście znajdziecie liczne zabytki do obejrzenia w tym, pozostałości murów i bramy Krakowskiej i Grodzkiej, dawny ratusz zwany trybunałem Koronnym, pośrodku rynku jest wieża Trynitarska czy Teatr Stary.

ZAMEK LUBELSKI

Słynna budowla która była siedzibą Polskich królów na samym początku swojego istnienia, wiele ważnych wydarzeń odbyło się właśnie w Zamku Lubelskim, od połowy 19 wieku do początku 20 wieku stał się więzieniem, dopiero od 1954 roku stał się znanym obecnie Muzeum Lubelskim

Zwiedzanie Zamku Lubelskiego i Muzeum Lubelskie

PAŃSTWOWE MUZEUM NA MAJDANKU

Muzeum po dawnym obozie koncentracyjnym, jedne z pierwszych które powstały po 2 wojnie światowej. Na częściowo zachowanym terenie obozu zwiedzający mogą obejrzeć ponad 70 obiektów historycznych zachowanych w bardzo dobrym stanie. Ścieżka historyczna wykonana z 17 szklanych Tablic pokazuje informacje i zdjęcia dotyczące obozu w trakcie jej funkcjonowania.

Zwiedzanie Muzeum Na Majdanku

OGRÓD BOTANICZNY UMCS

Bardzo bogata i bujna kolekcja ogrodowa to cechy charakterystyczne ogrodu botanicznego w Lublinie, to ponad 1600 gatunków drzew, 3300 roślin zielnych rozlokowanych na terenie ogrodu botanicznego, oraz 1600 gatunków które rosną w szklarniach.

ZALEW ZEMBORZYCKI

Zalew Zemborzycki to najczęściej odwiedzana lokalizacja przez mieszkańców Lublina, idealne miejsce do weekendowych wypoczynków dla lokalnych mieszkańców jak i przyjezdnych turystów. Idealne miejsce na leśne spacery, piknik z rodziną na łonie natury, trasy rowerowe czy wypoczynek na łonie natury. To także tutaj znajdziemy jeden z najdłuższych wyciągów nartów wodnych oraz bogatą bazę wypożyczalni sprzętu wodnego i lądowego.

WIEŻA TRYNITARSKA

Neogotycka dzwonnica, najwyższy zabytkowy punkt w Lublinie z którego można podziwiać panoramę miasta i okolic. Wysokość wieży to około 40 metrów, została odbudowana w latach 1945 -1954 z racji zniszczeń wojennych. Dla zwiedzających jest dostępne również muzeum Archidiecezjalne.

NOCLEGI LUBLIN

Wszystkie te atrakcje to jedne z wielu czekających na Ciebie atrakcji w Lublinie, już dziś zarezerwuj u nas noclegi Lublin w Willa Urocza zlokalizowana w niezwykle dogodnym punkcie miasta i odkryj wspaniałą historię Lublina.